18 Şubat 2007 Pazar

LotoMax - İşte ilk ekran görüntüleri

1. alternatif download --> LotoMax.zip (0,27 Mb)
2. alternatif download --> LotoMax.zip (0,27 Mb)
(ÖNEMLİ NOT:Zaman zaman aşırı indirme talebi geldiğinden dolayı, üstteki 2 adres izin verilen bant genişliğinin çok üzerine çıktığı için kullanım dışı kalabiliyor. İlginize teşekkür eder ve aşağıdaki 3. ve 4. alternatif linklerden indirmenizi öneririm)
3. alternatif download --> LotoMax.zip (0,27 Mb)
4. alternatif download --> LotoMax.zip (0,27 Mb)
Öncelikle yukarıdaki 4 alternatiften download linkinden birine tıklarsanız henüz siz bu yazıyı okuyup incelemeye fırsat bulamadan, program boyutu sizin de farkettiğiniz gibi inanılmaz küçük olduğundan dolayı çok hızlı bir şekilde indirilmiş ve kullanıma hazır olarak sizi bekliyor olacaktır.

Yazılımın çalışabilmesi için sisteminizde Microsoft .NET Framework Version 2.0’ ın kurulu olması gerekmektedir. Eğer daha önce kurmadıysanız; bu adresten indirerek 22.4 MB’ lık bu dosyayı kurmalısınız.

Eğer siz de Sayısal Loto ile ilgileniyorsanız LotoMax programıyla, daha önce yaşamadığınız bir deneyime hazır olun. Detaylı yardım dosyasını hazırlamakta olduğumdan dolayı şimdilik programın ana ekran görüntülerini yayınlıyorum. Resimleri büyütmek için üzerilerine tıklayınız. Bu henüz piyasaya sürdüğüm ilk versiyon olduğundan değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi merakla bekliyorum:)


Çekilişler ve Analiz

Oyna

Hakkında

Formül Oluşturma ve Testler


Yardım
Yazının sonuna kadar okumak istemeyen sabırsız kullanıcılar için en sonda söylemem gereken cümleyi şimdi söylemek ve “bu program ne yapıyor?” sorusuna yanıt vermek istiyorum. Bu programla asıl yapmaya çalıştığım şey; programın kendi yarattığı tahmin formülü modülünü, her çekiliş sonrası çok çeşitli açılardan çekiliş sonucu çıkan rakamları analiz ettikten ve kendi algoritması dahilinde yorumladıktan sonra adeta ÖĞRENEREK geliştirmesi ve daha sonra tüm tahminlerinde bu yeni dinamik tahmin modülünü kullanmasını ve buna göre sayılar seçmesini sağlamaktır… Ayrıca her kullanıcı, yazının sonlarına doğru anlatacağım şekilde kendi sihirli formüllerini oluşturabilir ve bu formülleri geçmişe yönelik ayrıntılı bir tutarlılık ve başarı testine tabi tutabilir.
Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Programa dikkat ettiyseniz, yaptığı detaylı analizler ve karmaşık işlemler göz önüne alındığında oldukça hızlı olmasının yanı sıra son derece küçük boyutludur da. Sırf bunu sağlamak için bile programı oluşturan çoğu kod bloğu üzerinde çok ayrıntılı çalıştığımı ve kodları defalarca sıfırdan yazmak suretiyle akıllı algoritmalar geliştirerek kod satırlarını kısalttığımı ve böylelikle hızı yüksek ve boyutu çok düşük tuttuğumu söylememe gerek yok sanırım.
Devasa ticari ve kurumsal paket programlar hariç, her programın öncelikle kişisel ihtiyaçtan doğması ve bu sebeple yazılmaya başlanması gibi bu programı da öncelikle merak ve kişisel kullanım amaçlı yazmaya başlamıştım. Ancak yazdıkça ve yeni yeni yöntemler geliştirip farklı yaklaşımlar ortaya çıkardıkça ve keşfettikçe bu çalışmaları sunmaya, paylaşmaya karar verdim. Açıkçası yapmaya çalıştığım şey; hayatın pek çok alanında kullanılabilir olduğuna inandığım Teknik Analiz mantığında rakamların sihirli dünyasında yol almak ve Türkiye' de Sayısal Loto' da Teknik Analiz Dönemini başlatmak. Ülkemizde konuyla ilgili yazılmış gerçekten çok program olmakla birlikte bu programla yeni bir soluk gelmesi kaçınılmazdır.
Piyasada konuyla ilgili gerçekten tabiri caizse tonlarca program var. Bir ara birkaç programı incelemiştim. İçlerinden 1-2 tane iyi program olmasına rağmen genel olarak sıradan ve birbirini tekrar eden nitelikte olduklarını görüyoruz. Dediğim gibi iyi – kötü, ucuz - pahalı birçok program ve ücretli üyelik usulüyle çalışan birçok web sitesi var ancak ben birkaçını incelediğimde burada deklare etmek istemediğim çeşitli analiz hataları ya da istatistikî yanlışlar olduğunu gördüm. O yüzden bu programda o yanlışları tamamen minimize etmeye çalıştım. Bir de açıkçası 13 milyon 983 bin 816 olasılığı hesap edip yazdıran bir program yapmanın, teoride güzel ancak pratikte ne kadar anlamsız olduğunu bu sayının büyüklüğünü düşünebilen herkes kabul edecektir. Bu kadar kolonu bırakın oynamayı, incelemek için bile hayatınızın bilmem kaç ayını harcamanız gerekecektir.
Sayısal Loto' da aslına bakarsanız en basit ana mantık şudur. Yandaki "Test" kısmında da uygulayıp görebileceğiniz gibi örneğin 100 çekiliş sonucunda tüm sayıların ortalama yaklaşık 100x6/49=~12,24' er kez gelmesi gerekirken bir sayı 20 kez gelebilmekte ve bir başka sayı ise hiç gelmeyebilmektedir. Fakat çekiliş sayısı arttırıldığında ve örneğin 1.000.000 çekiliş yapıldığındaysa gelme oranları birbirine oransal olarak oldukça yaklaşır. Yani bu programda dayandığım çok sayıda noktadan biri de matematiğin bu gerçeğidir. Bir sayı 100 çekilişte 20 kez çıkmış ve diğer sayı hiç çıkmamışsa hiç çıkmayan sayının gelme şansı diğerine nazaran çok çok fazla olacaktır. Matematik bize bunu söyler. Ben açıkçası bu programda 13 milyon 983 bin 816 olasılığı hesaplatıp bastırmaktansa son kullanıcıya daha net ve düz bir bakış açısı sunmak istedim. Tabiî ki bu bakış açısı salt bu faktörle sınırlı değil ve bu kadar basit değil. Programı şöyle bir alıcı gözle incelerseniz burada yazamayacağım kadar çok sayıda, gerçekten ciddi detaylar ve analizler bulacaksınız. Formüllerini kendim geliştirdiğim çeşitli osilatörler, indikatörler, vs... Şimdi bunlara bakıp da "off be adam amma saçmalamış alt tarafı tesadüfen çıkan sayılar işte" diyebilirsiniz. Yanılıyorsunuz... Bakın hisse senetleri piyasasında da temel olarak 4 veri vardır. Bir hisse senedinin gün içinde gördüğü minimum, maximum değerler ile kapanış değeri ve volume (hacim) bilgisi. Yani sadece bu 4 temel veri baz alınarak oldukça ciddi yüksek matematik denklemleri kullanılarak ayrıntılı analizler yapılmış ve neredeyse bir asırdır geliştirilen, standartlaşmış ve literatüre geçmiş yüzlerce formül, indikatör vs. vardır.
Tüm bunlarla birlikte programa çok fazla filtre konulabilir(di). (n+1) (n+2) gibi filtrelerle, ardışık sayıların çıkma ihtimali göreceli olarak tabiî ki daha az olacağından bunları elemek de bir mantıktır aslında. Aynı şekilde 01-11-21-31-41 gibi sayıların bir kerede gelme ihtimali daha düşük olacağından bunlara da kısıtlar konulabilir(di). Aslında kendi içerisinde tutarlı olduğu ve asıl önemlisi sonuca götürebildiği ve rakamsal olarak analiz edilebildiği sürece hepsi, tüm yöntemler mantıklıdır. Başak bir yöntemde de boş bir loto kuponuna göre düz ve düzenli çizgi oluşturacak şeklinde sayıların gelmesinin ihtimalinin düşüklüğüne göre kısıtlar koyabiliriz. Örneğin 2-11-20-29-38-47 sayılarının aynı çekilişte yanyana gelmeleri ihtimalinin normalden daha az oluşu gibi. Yani sizin anlayacağınız, bu kısıtların sonu yok. Her türlü kısıt geliştirebilirsiniz. Ben bu programda burada saydığım ve saymadığım çok fazla filtreyi değişik ağırlıklarda kullandım ve formüller geliştirdim. Tıpkı ilaç yapmak gibi. Doğadaki bazı etken maddelerin uygun oranlarda karıştırıldığında mucize bir ilaca ya da uygun olmayan oranlarda karıştırıldığında bir zehre dönüşebildiğini hepimiz biliyoruz. Aslında size bir itiraf: Yıllar önce çocukluğumda babam 5 tutturunca artık bizim aileden, yakın çevremizden, oturduğumuz apartmandan ve hatta mahalleden bile bir başka insanın Sayısal Loto’ da büyük birşeyler tutturmasının ihtimalinin azalması (bakın kalmaması demiyorum ama çok ciddi oranda azalması diyorum) gerçeği sonucunda yaklaşık bir 20 yıl kadar sayısal lotoyla hiç ilgilenmemiştim. Hatta çevremdeki herkese bunu böyle açıkladığımda gülümsemelerle karışık tepkiler alıyordum. Neyse şimdi aradan yeteri kadar uzun zaman geçti ve tekrar ilgilenebilirim :)
Başta da açıkladığım gibi programın bir güzelliği ve farkı da; bu programda kendi benzersiz formülasyonlarınızı geliştirerek isimlendirebilir, bunları teknik analiz histogramında grafiğe dökebilir, diğer insanlarla paylaşabilir ve en önemlisi de dilerseniz 1. haftadan sonuncu haftaya kadar ya da dilediğiniz iki tarih arasında tutarlılık testine tabi tutabilirsiniz. Yani belki de en doğru ilacın çok hassas karışımlarla bulunabilmesi gibi o sihirli karışımı siz bulacak ve oluşturduğunuz formüle göre oynadığınız Sayısal Loto kuponu ile eski TL' ye göre trilyoner, YTL' ye göre ise milyoner olacaksınız.
Buraya kadar okuduysanız eh artık ne diyeyim… Bol analizli günler diliyorum. Ve tabiî ki bol şans. Ayrıca öneri ve yorumlarınızı bekliyorum.

8 yorum:

LotoMax dedi ki...

Hamito-->>
Programı indirip inceledim. Demo kısıtlamalarının olduğu sayfalar hariç geri kalanı hakkında görüşlerim:

1. "Çekilişler ve Analiz" sayfası, bu programa ne kadar emek verildiğini ortaya koyuyor. Gerçekten zor bir işi başarmışsınız, tebrikler.

2. Her bir sayıyı ayrı ayrı analiz etmeye (veya bu analizi göstermeye) gerek varmı? Bu kadar detaylı inceleme yapan çıkacağını sanmam.

3. Histogram için de aynı şeyi söyleyebilirim. Kullanışlı olmadığını düşünüyorum.

4. "Oyna" sayfasını çok başarılı buldum. İşlevsel, rahat.

5. Program arayüzü bence yetersiz, renk ve şekil seçimleri kötü. Oyun veya program arayüzü tasarımı yapan grafiker arkadaşlardan yardım almanızı öneririm. (Eğer kimse yardımcı olmazsa ve zaman konusunda sıkıştırmazsanız ben size bir arayüz tasarımı yaparım)

6. "Formül tanımlama" sayfası kapalı, hakkında yorum yapamayacağım.

7. "Hakkında" sayfası iyi de, olasılık testlerinin o sayfada ne işi olduğunu anlamadım. Zaten olasılık testine neden ihtiyaç duyduğunuzu da anlamadım. Anlattığınız olasılık yığılma hesabını ispat çabası gibi geldi bana. Hiç gerek yok.

8. Eski haftalarda 6 bilen kaç kişi olmuş ve bu kişiler kaç para almışlar, bunu da ekleme şansı varmı?

9. Emeğinize sağlık. Umarım insanların işine yarar ve umarım bu yazılım size beklediğiniz geliri de getirir.
---------
LotoMax Admin--->
Hamito. Gerçekçi yorumlar için teşekkür ederim. Bu yazdıklarınızı ve cevaplarımı bir sakıncası yoksa blog sitemde de yayınlayacağım. Şimdi cevaplarım:

1. Evet detaylarla epey uğraştığımı söyleyebilirim, beğendiğiniz için teşekkür ederim.
2. Bu bir seçim tabiki. Daha detaycı ve matematik delisi kullanıcılar bile olabilir emin olun. Ki bunlardan biri de benim.. Neticede ben de kullanıyorum bu programı. Ve her bir sayı için yapılan bu analizin bile yetersiz olduğunu düşündüğüm için yeni yaklaşımlar geliştiriyorum. Kullanıcıya sunarsınız, kullanmamayı seçime bırakırsınız. Ben bu yöntemi izliyorum.
3. Borsa ve Teknik Analiz ile özellikle Elliot Analizi ile ilgilenenler için okuması son derece kolay ve zevklidir böyle grafikleri.
4. Evet bu "Oyna" kısmını sadece neticeyle ilgilenen ve fazla vakti olmayanlar için tasarlamıştım. Beğenmenize sevindim.
5. Aslına bakarsanız renk uyumu için bile apayrı bir program kullandım ve bilimsel çalıştığımı sanıyordum ama beğeni ayrı birşey tabi. Genel olarak haklı olabilirsiniz sonuçta ben grafiker ya da tasarımcı değilim. Gelecek yardımlara tabiki hayır demiyorum ayrıca.
6. Pro versiyonda aktif olacak. Taktir edersiniz ki demoda bazı özellikler kısıtlanır.
7. Doğru haklısınız. Aslında burada da bilgisi olmayan kullanıcılara olayı basit olarak anlatmaktı amacım. Yeri yanlış olabilir ama.
8. Bunu resmi sitesinden alabilirim evet diğer kullanıcılar da isterse olabilir.
9. Teşekkürler

lotomax@gmail.com - LotoMax Admin dedi ki...

ProLoade -->
Selam arkadaşım framework 2.0 ı yükleyince sorun ortadan kalktı saol
Çok az bakmış olamama ragmen hemen yazıyım dedim
Hamito nun tespitlerine katılıyorum bence baya başarılı noktalara deginmiş
Kesinlikle emek var burum buram programa sinmiş BRAVO arkadaşım

Benim aklıma gelenler :
* Tam ekran olmuyor sanırım
* Bilgi cubuğu faydalı ama beni deli etti onu istedigim yere taşıyabilseydim rahat ederdim sanıyorum
* En sol tarafta hafta (536.hafta) olarak gözüksün tamam ama en azından üstüne gittiğimiz zaman çekiliş gününü yazsa güzel olur
* Tarihe göre aramada konulabilir Bunların eklenmesi basit kullanımlarıda destekler Yani pro kullanıcı hedeflenirken basic customer unutulmamalı diye düşünüyorum nacizane

Bu arada sayfana da baktım Forumlar hakkında kırılmışsın haklısında fakat kafana takma Unutma anlatma kapasiten karşındaki nin anlama kapasitesi kadardır Sen devam et dostum Haaa seni anlayan Forumuzbiz eklemeyi unutma oraya bu arada.

LotoMax Admin -->
1. Tam ekran olmuyor evet. Pencerede o özelliği bilerek disable yaptım
2. Bilgi çubuğunu kullanıcıya taşıtma konusunda kararsızdım o yüzden yapışık yaptım -ki yapışık yapmak için de epey kod yazdım diyebilirim. Ama istersen kapatabilirsin seçenek var.
3. Çekiliş tarihi ve günü olayını yaptım. Tam onu mu kastetmiştin yeni versiyonu indirince bakarsın artık
4. Tarihe göre aramayı açar mısın?

ProLoade -->
Bence tam penceremi degil mi yada bilgi penceresi yapışık mı deil mi seçme hakkı ver Herkes istedigi gibi takılır Bilgi çubugu içinde bu gecerli ya neyse Patron sensin
Site de yayınlanmasına gelince dostum bence bu onur verir nedemek yeterki yardımımız olsun
Yeni versionu indirince tarih olayına bakacagım

LotoMax Admin -->
Merak etme her öneriyi not ediyorum. Dikkate alacağım. Selamlar...

Adsız dedi ki...

Loto sonuçlarını güncelleme eklenirse daha iyi olabilir..

lotomax@gmail.com - LotoMax Admin dedi ki...

Yeni versiyonda ekledim. Birkaç ayar daha yaparak yayınlayacağım. İlginize teşekkürler..

Adsız dedi ki...

Anladığım kadarıyla iyi bir programcısınız bana bu konuda bir programcı lazım ama yardım edebilir misiniz? Ben de şans oyunları üzerinde çalışıyorum benim yöntemim çok farklı ama program yapmasını bilmediğim için bu işi iyi bilen bir programcıya ihtiyacım var. İletişim kurabilirsek benim çalışmamın nasıl olduğunu size anlatabilirim. Şimdiden teşekkürler.

lotomax@gmail.com - LotoMax Admin dedi ki...

mail adresim lotomax@gmail.com
buradan iletişime geçebiliriz doğal olarak.

Adsız dedi ki...

Bu iletişiminizden çıkcak sonuçları paylaşmanızı istiyoruz. Ayrıca, 4 linkten de download edilemiyor.

lotomax@gmail.com - LotoMax Admin dedi ki...

http://lotomax.blogspot.com ana sayfasına giderek yepyeni sürüm 1.2' yi download edebilirsiniz.